Поряд з запасом ходу, для електромобілів залишається критично важливим і час зарядки батареї. За скільки можуть швидко підзарядитися сучасні моделі на електротязі?

Питання зарядки електромобілів і досі залишається одним з головних в їх експлуатації. Адже незважаючи на всі достоїнства автомобілів на електротязі, для їх зарядки необхідно надовго підживлюватися до джерела струму. Більшість власників заряджають їх від домашньої електромережі, хтось використовує зарядні станції в публічних місцях.

І все ж є один параметр, який дозволяє оцінити, як швидко може заряджатися батарея вашого електромобіля. Як правило, цей час т.зв. “Швидкісної” зарядки від 0 до 80%. Звичайно, ситуації, коли електромобіль приїде заряджатися з залишком в 1-2% вкрай малоймовірні, автовиробники продовжують оперувати цим показником. Отже, давайте порівняємо, хто ж швидше?

За скільки заряджається електромобіль

  • Nissan заявляє, що батарея LEAF Plus заряджається до 80 відсотків за 60 хвилин при 50 кВт або за 40 хвилин при 100 кВт;
  • Hyundai стверджує, що Kona Electric досягає 80 відсотків за 75 хвилин при 50 кВт або 54 хвилини при 100 кВт;
  • Jaguar I-Pace заряджається до 80 відсотків за 40 хвилин при 100 кВт
  • Ауді каже, що e-tron здатний зарядитися до 80 відсотків всього за 30 хвилин, але при наявності зарядного пристрою на 150 кВт
  • Mercedes-Benz заявляє для свого майбутнього EQC зарядку до 80% за 40 хвилин при 110 кВт, але не з нуля, а з 10%.

Звичайно, усі ці цифри отримані в лабораторних умовах і не враховують багатьох чинників, які можуть виникнути у звичайному житті (температура повітря, стан батареї і т.д.), але все ж дають деяке уявлення про швидкість зарядки.

До речі, є й альтернативний параметр, за яким оцінюється швидкість зарядки і що ще більш важливо – запас ходу після неї. Наприклад, Chevrolet в США заявляє про “90 миль за 30 хвилин”, а Tesla, наприклад, за півгодини зарядки від суперчарджера на 145 кВт здатна поповнити запас ходу приблизно на 170 миль.

Джерело: Автоцентр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *